Paskutinį š.m. vasaros savaitgalį, dvi dienas Jonavos r. savivaldybėje vyko JonAS „Vasaros akademija“.

Pirmoji, Jonavos r. jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ organizuojama  „Vasaros akademijos“  diena skirta narių mokymams. Dieną pradėjome koreguodami Jonavos r. savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (toliau – JJRT) projekto aprašą. Šią darbo grupę inicijavome suprasdami, jog projektus teikia būtent jaunimas, kuris nori dirbti ir kurti Jonavoje pilietišką visuomenę. Todėl siekėme jį supaprastinti, palengvinti ir atnaujinti, jog viskas būtų kuo aiškiau ir paprasčiau, kad jaunimo iniciatyvų nestabdytų nesuprantamas popierizmas.

Pasibaigus darbo grupėms priėjome prie mokymų dalies, kurioje renginio dalyviai mokėsi kelti problemas, kurios yra jų organizacijoje ir Jonavos mieste. Išsiaiškinus pagrindines problemas, patys renginio dalyviai aiškinosi kaip jos gali būti išsprendžiamos ir teikė savo pasiūlymus. Į dalyvių pastebėjimus buvo reaguota ir pažadėta, jog JonAS imsis realių veiksmų jų šalinimui.
Po problemų analizavimo ir jų sprendimo būdų ieškojimo dalyviai gavo nerealią dozę motyvacijos tolimesniam darbų vykdymui, kurią suteikė 2010 metais Lietuvos studentų įvardinta kaip „2010 metų geriausia Lietuvos dėstytoja“ – Lidija Laurinčiukienė. Motyvacija, buvo nevienintelė tema, kurią palietėme akademijos metu. Paskaitos lektorė taip pat kalbėjo apie tai, kokios yra lyderio savybės ir kaip juo tampama. Šios dvi temos buvo parinktos, nes JonAS mano, kad motyvacijos jaunam žmogui, dirbančiam visuomenės labui, niekada nebūna per daug, o lyderystės tema atneša tik „vaisių“, nes būtent jų gausa Jonavos r. padeda įgyvendinti nerealias idėjas ir sprendžia vienas opiausių problemų.

Sekančią JonAS „Vasaros akademijos“ dieną vyko JonAS organizacijų-narių visuotinis susirinkimas, kuriame patvirtinome atnaujintą JJRT projektų aprašą, atnaujinome ir JonAS sudėtį – pašalinome Jaunųjų konservatorių lygos Jonavos skyrių iš savo narių sąrašo dėl neaktyvumo, nes ir siekiant padėti atkurti organizaciją buvo atsisakyta bendradarbiauti. Tačiau nepaisant vienos organizacijos-narės praradimo, prie JonAS šeimos prisijungė dvi naujos organizacijos – „Noriu augti laimingas“ ir „Jonavos sporto savanoriai“. Šiai dienai, JonAS jungia 18 jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų.

Džiaugiuosi matydamas, kad Jonavos r. jaunimo politika tampa aktuali vis daugiau žmonių, kad Jonavoje auga NVO ir jos nebijo imtis realių darbų problemoms spręsti. Būtent tai parodo, kad auga stipri ir iššūkių nebijanti Lietuvos jaunoji karta.

Arnas Žebrauskas

Pirmininkas, Jonavos r. jaunimo visuomeninių organizacijų sąjunga „Apskritas stalas“

Jei nori prisijungti prie mūsų šeimos, užpildyk savanorio anketą esančią mūsų tinklalapyje, o jeigu domiesi mūsų darbais, užsiprenumeruok naujienlaiškį, tereikia įrašyti tik el.paštą. Jokio spam`o, tik aktuali informacija apie jaunimo politiką Jonavos r., organizuojamus renginius ir pan.. JonAS naujienlaiškio prenumerata.